کاروان صنایع دستی

کاروان صنایع دستی

کاروان صنایع دستی در نیاوران

کاروان طرح پیوند صنایع دستی به مجموعه فرهنگی، تاریخی نیاوران رسید و در این مجموعه بیش از 300 اثر حصیر بافی از شهرهای کم برخوردار کشور به نمایش در آمده است.

سید محمد ابوطالبی مجری طرح کاروان صنایع دستی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری زیرخاکی گفت: هدف از اجرای این طرح 

کاروان صنایع دستی در نیاوران

ارتقاء صنایع دستی و تکمیل شبکه توزیع از تولیدکننده ها به مصرف کننده بدون واسطه است.

وی افزود: محصولات استان هایی چون سیستان و بلوچستان، هرمزگان، خوزستان، یزد و کرمان به نمایش گذاشته شده است.

همچنین نمایشگاهی از دستبافته های اصیل ایرانی در کاخ موزه نیاوران برپا و بیش از 12 هزار تخته فرش و هزار و 500 تابلو فرش به نمایش گذاشته شده است.

امیرحسین ازگلی راد مجری نمایشگاه فرش دستبافته های اصیل ایرانی گفت: در این نمایشگاه فرش و تابلو فرش هایی از شهرهایی چون اردکان، قم، تبریز، کاشان و شیراز به نمایش گذاشته شده است.

وی ادامه داد: در این نمایشگاه طرح تعویض فرش کهنه با نو اجرا می شود و بازدیدکنندگان می توانند فرش های کهنه خود را با فرش های نو که در این نمایشگاه وجود دارد تعویض کنند.

عبدالرضا عزیزی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی پس از بازدید از کاروان صنایع دستی افزود: در این نمایشگاه آثار بسیار زیبایی به نمایش گذاشته شده است و باید بیش از پیش از چنین طرح هایی حمایت کنیم.

امسال را معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی به نام «سال حصیر» نامگذاری کرده است.

به همین منظور کاروان هایی در قالب طرح پیوند، صنایع حصیری را از هنرمندان این حرفه خریداری کردند تا این آثار را در شهرهای دیگر به فروش برسانند.

نمایشگاه آثار حصیربافی از ساعت 10تا 22 و نمایشگاه فرش و تابلو فرش از ساعت 16 تا 22 تا 16 مرداد در مجموعه فرهنگی، تاریخی نیاوران پذیرای علاقه مندان است.