پشتیبان :09203623241

چه کسی رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران می‌شود

 چه کسی رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران می‌شود

حوزه میراث‌ فرهنگی و گردشگری در سالهای اخیر توجهات را به خود جلب کرده است، رئیس‌جمهور نیزهمزمان با تغییرات کابینه دولت دوازدهم ، تصمیمات جدیدی برای ریاست سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی دارد.

گزینه بخش خصوصی‏‌پسند!

بخش خصوصی نیز در تلاش است که گزینه موردنظر خود را به رئیس‌جمهوری معرفی کند. یکی از فعالان بخش خصوصی می‏‌گوید: «طی این چند روز، ما فعالان بخش خصوصی جلسات مختلفی با یکدیگر داشته‌‏ایم تا بتوانیم بر سر یک گزینه به توافق برسیم.» وی که نمی‏‌خواهد از گزینه‏‌های روی میز بخش خصوصی برای این سمت نام ببرد، ادامه می‏‌دهد: «درنظر داریم در نهایت فردی را به رئیس‌جمهور پیشنهاد دهیم که مجموعه‌‏ای از ویژگی‏‌های مدیریتی لازم را احراز کند و همچنین تعامل درخوری با بخش خصوصی داشته باشد؛ چراکه معتقدیم اگر رئیس سازمان متولی گردشگری با فعالان بخش خصوصی تعامل نداشته باشد، هم انرژی خود و سازمانش را هدر می‏‌دهد و هم انرژی فعالان بخش خصوصی را. به این ترتیب از سرعت پیشرفت در این حوزه کاسته خواهد شد.»

وی می‌‏افزاید: «از سوی دیگر، از سه‏‌شنبه مذاکرات خود را آغاز کرده‌‏ایم تا گزینه‌‏های مناسب را به او پیشنهاد کنیم تا وی این گزینه‏‌ها را خدمت رئیس‌جمهوری برساند.»

این درحالی است که منابع معتبر از انتخاب گزینه رئیس جمهور برای ریاست این سازمان خبر میدهد. گزینه منتخب ریاست محترم دارای سوابق استانداری کرمان ، معاون اداری مالی وزارت امورخارجه ، معاون پژوهشکده مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام و معاون رئیس جمهور در نهاد ریاست جمهوری است.

زهرا احمدی‌پور
ریاست کنونی سازمان نیز پیشنهادهایی برای جایگاه آینده خود از سوی رئیس جمهور دریافت نموده است. این درحالی که بزودی معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری اسلامی ایران با مدیریت یک خانم اداره خواهد شد.

ریشه‏‌یابی تغییر

مشاور کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی تهران نیز معتقد است که تغییر مدیر ارشد یک سازمان در دولت نشان از مشکلی ژرف‌تر و مزمن‌تر داشته و به باور او، به نوعی بیانگر نبود برنامه ملی برای توسعه کشور است.

با این همه مشاور کمیسیون گردشگری اتاق تهران تاکید می‏‌کند که تغییر مدیر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، صرف نظر از تمامی بحث‌هایی که در حاشیه این جابه‌جایی‌ها مطرح است، می‌تواند فرصتی مغتنم باشد.

توضیح درباره گمانه زنی ها برای انتخاب رییس سازمان میراث فرهنگی

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، هر گونه اظهار نظر درباره تعیین گزینه جایگزین برای رییس سازمان میراث فرهنگی را تکذیب کرد.
این در حالی است که بزودی با معرفی کابینه جدید دولت دوازدهم اخبار جدیدی از سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری شنیده خواهد شد.

خبرگزاری زیرخاکی