چله بری ریاست سازمان

چله بری ریاست سازمان

با پایان یافتن مراحل بافت قالی 2×3 در هتل سنتی عامری‌ها (خانه تاریخی عامری‌ها) در جریان سفر یک‌روزه به کاشان، زهرا احمدی‌پور، چله این فرش نفیس را برید.
خبرگزاری زیرخاکی گزارش کرد :

زهرا احمدی‌پور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از بخش‌های مختلف هتل سنتی عامری‌ها (خانه تاریخی عامری‌ها) در شهر کاشان بازدید کرد و چله قالی بافته‌شده به‌دست گردشگران در هتل سنتی عامری‌ها را برید.

سمیع‌الله حسینی‌مکارم معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، فریدون الله‌یاری مدیرکل میراث‌فرهنگی اصفهان و حمیدرضا مؤمنیان معاون استاندار اصفهان و فرماندار ویژه کاشان در این بازدید معاون رئیس‌جمهوری را همراهی می‌کردند.

این قالی دست‌باف و نفیس با برپایی دار قالی در هتل عامری‌های کاشان به‌دست گردشگران داخلی و خارجی در طول یک سال بافته شده است.

طرح و نقشه این قالی براساس تخت‌جمشید است و با نظارت و سرپرستی یکی از بانوان هنرمند کاشان به‌نام فاطمه جانی‌قمصری بافته شده است.

معاون استاندار اصفهان و فرماندار ویژه کاشان، در حاشیه برش چله این قالی، گفت: «دار قالی در هتل عامری‌ها با هدف زنده نگه داشتن سنت‌ها و مشاغل قدیمی و آشنایی گردشگران با هنر قالی‌بافی کاشان برپا شده است.»