تجلیل از مادر صنایع دستی

تجلیل از مادر صنایع دستی

در چهارمین روز از نمایشگاه ملی صنایع‌دستی از ماه‌نسا‌‌‌‌‌‌‌ شهسوارپور پیرترین بانوی تولیدکننده صنایع‌دستی، به پاس یک عمر فعالیت در این حوزه به‌عنوان «مادر صنایع‌دستی» تجلیل شد.

خبرگزاری زیرخاکی

شهسوارپور به گفته خودش 115 سال دارد، بیش از 90 سال فعالیت‌هایی از جمله گلیم‌بافی، خیاطی، گلدوزی، جاجیم‌بافی، پته‌دوزی و... داشته است. فرزند این پیشکسوت درباره فعالیت‌های او توضیح داد: «با وجود اینکه مادرم در چهار سالگی به علت حادثه‌ای دست‌هایش دچار سوختگی شدید شد، اما با همین دست‌ها در چندین حوزه مختلف صنایع‌دستی سال‌ها فعالیت داشت.»

او ادامه داد: «تقدیر از ماه‌نسا شهسوارپور تقدیر از هنر است. امیدوارم با تلاش همه مسئولان فرهنگ و هنرمان در وهله اول به مردم خودمان و بعد مردم دنیا معرفی شود.»

بهمن نامور‌مطلق معاون صنایع‌دستی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نیز ضمن تشکر از فعالیت‌های چند ساله «مادر صنایع‌دستی» با اهدا لوح وهدیه‌ای از او تقدیر کرد.

نامور‌مطلق ضمن تشکر از فعالیت‌های چند ساله «مادر صنایع‌دستی» گفت: «اگر سیرجان در شورای جهانی صنایع‌دستی ثبت شود، بخش اعظمی از آن را مدیون فعالیت‌های خانم شهسوارپور و خدماتشان به صنایع‌دستی هستیم.»