بیست و چهار هزار تولید کننده

بیست و چهار هزار تولید کننده

مدیرکل میراث فرهنگی٬ صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: در حال حاضر ۲۴ هزار نفر تولیدکننده در حوزه صنایع دستی در استان فعالیت می‌کنند که ۱۳ هزار نفر دارای کارت اشتغال رسمی هستند.

به گزارش خبرگزاری زیرخاکی از اردبیل ٬ کریم حاجی‌زاده پیش از ظهر امروز در مراسم گرامیداشت روز جهانی گردشگری و تجلیل از فعالان این حوزه در سرعین اظهار داشت: صنعت گردشگری استان اردبیل دارای قابلیت‌های بسیار زیادی است که بر اساس مجوزهای صادر شده دو هزار و 500 میلیارد تومان توسط بخش خصوصی در حوزه زیرساخت های گردشگری استان اردبیل هزینه می‌شود.

وی گفت: سال گذشته 97 میلیارد تومان هزینه های پروژه های گردشگری استان اردبیل بوده است که برای 781 نفر به طور مستقیم اشتغال ایجاد شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی٬ صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل افزود: در حوزه صنایع دستی نیز 24 هزار نفر تولید کننده داریم که از این تعداد 13 هزار نفر دارای کارت اشتغال رسمی از میراث فرهنگی هستند.

حاجی‌زاده تصریح کرد: از این تعداد نیز بیمه سه هزار و 500 نفر توسط اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل واریز می شود و 1500 نفر نیز در صف انتظار برای بیمه هستند.

وی بیان کرد: ورود گردشگر به استان اردبیل در مقایسه با مدت مشابه سال قبل حدود 11 درصد رشد دارد و آمار آژانس‌های گردشگری نیز 100 درصد در اردبیل افزایش یافته است.