بازارچه دائمی صنایع دستی

بازارچه دائمی صنایع دستی

محمودیان: تا بازارچه دائمی صنایع‌دستی آرمانی فاصله داریم


خبرگزاری زیرخاکی

 

با حضور پویا محمودیان مدیر‌كل صادرات و بازرگانی معاونت صنایع‌دستی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری  كافه‌گالری صراحی در بازارچه دائمی صنایع‌دستی عودلاجان تهران افتتاح شد.

 

 

 در این مراسم  علی‌محمد سعادتی شهردار منطقه ١٢ و فریدون میرزالو مدیر‌كل حمایت از تولید معاونت صنایع‌دستی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نیز حضور داشتند.

پویا محمودیان در مراسم افتتاحیه این کافه گفت: «ما تا بازارچه دایمی صنایع‌دستی آرمانی فاصله داریم اما به امید خدا به آن خواهیم رسید و تمام تلاش ما این است که اولین بازارچه صنایع‌دستی در قلب تهران را نگه داریم و بتوانیم روز‌به‌روز آن را تقویت کنیم.»

او افزود: «برای چنین پیشرفتی نیاز به تبلیغات و رویدادهای مهم داریم و به نظر من کافه‌گالری‌ای که امروز بازگشایی شد می‌تواند به اهداف ما برای رونق عولادجان کمک شایانی کند.»

او ادامه داد: «گرچه به‌نظر من باید چنین مکان‌هایی در آینده بیشتر افتتاح شوند تا بازارچه صنایع‌دستی با هدفی که در نظر داریم نزدیک‌تر شود. از مدیران این کافه گالری، کسبه بازارچه، همکارانم در میراث‌فرهنگی و نیز شهرداری تشکر می‌کنم که با تمام سختی‌ها این پروژه را ادامه داده‌اند. فعالیت اهل رسانه برای شناساندن این بازارچه از امروز بیشتر خواهد شد و همه باید دست به دست هم برای افزایش آگاهی مردم نسبت به بازارچه عولادجان تلاش کنیم.»

محمودیان خاطرنشان کرد: «در حال رایزنی با معاونت گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری برای هدایت گردشگران به بازارچه عودلاجان هستیم تا تورلیدرها بتوانند گردشگران را برای خرید به سمت این بازارچه هدایت کنند.»

100 سال بود که به بافت فرسوده اهمیتی داده نمی‌شد

علی‌محمد سعادتی شهردار منطقه 12 تهران نیز در این مراسم گفت: «بازارچه صنایع‌دستی عودلاجان برای ما آن‌قدر ارزش داشت که به افتتاح کافه‌ صراحی بیاییم و از آن بازدید کنیم.»

او افزود: «حدود 100 سال بود که به بافت فرسوده اهمیتی داده نمی‌شد اما ما توانستیم با این بازارچه دائمی جانی دوباره به منطقه 12 بدهیم.»

سعادتی ادامه داد: «منطقه 12 با مشکلاتی روبه‌رو بود و تصور بسیاری این بود که بی‌توجهی‌ها ادامه خواهد داشت اما با نگرشی متفاوت توانستیم راه گذشته را تغییر دهیم. یكی از همین تغییرات توجه و اهمیت و راه‌اندازی بازارچه صنایع‌دستی عودلاجان است.»

تمام پرسنل این کافه‌گالری خانم هستند

الهام قادری مؤسس كافه‌گالری صُراحی نیز گفت: «هر شخصی آرزوهای زیادی دارد و یکی از آرزوهای من افتتاح این گالری بود. تمام پرسنل این کافه‌گالری خانم هستند و همین می‌تواند یک سنت‌شکنی را در بازارچه عودلاجان رقم بزند.»

او افزود: «با توجه به مشاهدات، مشتریان و طرفداران اصلی صنایع‌دستی بیشتر خانم‌ها هستند و ما باید محیط را در بازارچه صنایع‌دستی عودلاجان برای بانوان هم فراهم كنیم. راه طولانی در پیش داریم اما به امید خدا سال 97 بهتر از امسال خواهیم بود.»